
R-Kioskista ”Ärräksi”
R-Kioski on norjalainen kioskiketju, jonka brändin alla toimii Suomeesssa noin 480 kioskia ympäri maata. Suurin osa kioskeista toimii franchise-sopimuksella.
Informaation kulkuun apua
Kioskien ikkunoita koristaa kampanjan ikkunakalvot, joiden tehtävä on somistaa kioskia ja informoida asiakasta käynnissä olevista kampanjoista. Näitä kalvoja löytyy useimmiten kassan yläpuolelta. Kauppiailla tai myyjillä ei useimmiten ole aikaa, tietotaitoa tai välineitä asentaa tarvittavia kalvoja kioskiin.
Same-eYes Oy:n ratkaisu
Asentajamme Tomi asensi ikkunakalvot useaan eri kioskiin. Hän hoiti työn nopeasti ja laadukkaasti ja ennen kaikkea ammattitaidolla, niin kuin meillä on tapana. R-Kioskin kahvipiste vaati hieman väriä ja eloa, joten teippasimme siihen yrityksen ilmeeseen sopivia teippauksia, unohtamatta muita liiketilojen pintoja, kuten ikkunoita ja pelipöytiä.